Liga rekreativaca: Kraj sezone u svečanoj atmosferi

0
936

U subotu je u SC Olimp odigrano posljednje ovosezonsko kolo u Ligi rekreativaca. Odigrano je pet utakmica, nakon čega je upriličeno proglašenje najboljih ekipa i pojedinaca, kao i dodjela nagrada.

Ime šampiona je bilo poznato i prije utakmica posljednjeg kola, a uz prvake Vodovod 9. januar, pehare su dobili i pobjednik plej-auta Mi-Bones i drugoplasirana ekipa plej-ofa Kafe Pavle.

Nagradu za fer-plej je dobila ekipa W-Win. Što se tiče individualnih nagrada, tokom cijele sezone je vođena zanimljiva bitka za titulu najboljeg strijelca, a ona je na kraju otišla u ruke Stefana Tadića. Za najboljeg golmana je proglašen sjajni Đorđe Tešanović i naravno, obojica su našla mjesto i u timu sezone.

Dakle, okončana je još jedna odlična sezona Lige rekreativaca, a Udruženje fudbalera rekreativaca u malom fudbalu želi da se zahvali svim kolektivima i pojedincima koji su pomogli realizaciju ovog takmičenja, uz obećanje da će Liga nastaviti da raste, kako kvalitetom, tako i organizaciono. Do sljedeće sezone- sportski pozdrav!

Olimp – MDM 10:3 (3:3)

Strijelci za Olimp: Knežević Nemanja 3x, Tadić Srboljub 3x, Gluhović Bojan 2x, Janković Mladen 2x
Strijelci za MDM: Ćorluka Bojan, Petrović Bojan, Rebrinović Nenad
Žuti karton: Ćorluka Goran (MDM)
Igrač utakmice: Gluhović Bojan (Olimp)

U prvoj utakmici kola Olimp je deklasirao MDM, iako se takav ishod nije dao naslutiti nakon prvog poluvremena, kada je rezultat bio izjednačen. Ipak, u drugom poluvremenu je Olimp do vrha napunio mrežu MDM-a, a igrač utakmice je Olimpov Bojan Gluhović.

Mi-Bones – Badžani 2:2 (2:0)

Strijelac za Mi-Bones: Golijanin Siniša 2x
Strijelci za Badžane: Čolić Ognjen, Ždrale Marko
Igrač utakmice: Ždrale Marko (Badžani)

U uzbudljivom susretu Mi-Bonesa i Badžana vidjeli smo podjelu bodova. Remi je nominalnom domaćinu bio dovoljan da ostanu na prvom mjestu u plej-autu, a na kraju je tako i bilo. Imao je Mi-Bones odličnu prednost nakon prvog poluvremena, ali simpatični Badžani se nisu predali i došli su do remija golom Marka Ždrala u posljednjem minutu meča. Pomenuti Ždrale je proglašen igračem utakmice.

Vodovod 9. januar – Kafe Flamingo 4:3 (3:0)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Tomović Stefan 3x, Čvoro Milan
Strijelci za Kafe Flamingo: Obradović Nemanja, Čolaković Miloš, Aleksić Veljko
Igrač utakmice: Tomović Stefan (Vodovod 9. januar)

Šampioni su i nakon što su kaparisali titulu nastavili da ređaju pobjede, a na kraju je stradao i Kafe Flamingo. Vodovod je došao u prvom poluvremenu do velike prednosti, koja im je omogućila da malo opuštenije odigraju drugo poluvrijeme, a igrač utakmice je trostruki strijelac Stefan Tomović.

W-Win – Andžić 2:8 (2:2)

Strijelci za W-Win: Dragaš Milan, Elez Božidar
Strijelci za Andžić: Kulić Mitar, Cicović Đorđe 2x, Divljan Vukašin, Jovičić Željko 2x, Dragaš Milan auto-gol, Jokić Darko
Igrač utakmice: Jokić Darko (Andžić)

Andžić je došao do ubjedljive pobjede protiv W-Win-a, i to nakon preokreta. Vodio je W-Win u prvom poluvremenu, pred kraj prvog perioda Andžić stiže do izjednačenja, a u drugom poluvremenu Andžić koristi veliki pad u igri nominalnog domaćina. Igrač utakmice je Andžićev Darko Jokić.

Radis – Sjetlina 6:6 (4:5)

Strijelci za Radis: Popović Branko 2x, Bozalo Boro 2x, Kaurin Vladimir, Petrović Ranko
Strijelci za Sjetlinu: Batković Goran 2x, Tadić Stefan 3x, Brčkalo Bojan
Igrač utakmice: Popović Branko (Radis)

Posljednji meč u sezoni nam je donio vrlo zanimljiv duel Radisa i Sjetline. Sjetlina je imala u 16. minutu prednost od čak 1:5, ali Radis stiže do preokreta dva minuta prije kraja susreta. Ipak, Sjetlini Goran Batković donosi izjednačenje već u sljedećem minutu i postavlja konačan rezultat. Igrač utakmice je Popović Branko, kapiten Radisa.