Đoković preživio nepravdu i ugasio britansku nadu!

0
658

Najbolji srpski teniser plasirao se u četvrto kolo ovogodišnjeg Vimbldona pobjedom nad domaćim igračem Kajlom Edmundom u četiri seta.

Đoković je izgubio prvi set, ali je uspio da napravi preokret i obezbijedi drugu nedjelju, rezultatom, 3:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Novak je tako obezbijedio duel sa Karenom Hačanovim u četvrtoj rundi, ali je do tog meča morao da prevaziđe nekoliko prepreka – raspoloženog protivnika, ne baš pristojnu publiku na Centralnom terenu, ali i da pobijedi veliku nepravdu u finišu susreta.

Tada mu je arbitar u stolici Džejk Garner oduzeo poen, a samim tim i brejk, kada ga je dodijelio Edmundu pošto je loptica udarila dva puta o podlogu, ali i izašla van terena nakon udarca Britanca.

Međutim, to kao da je dodatno motivisalo najboljeg srpskog sportistu, koji je ostao fokusiran, dodao gas i došao do zasluženog slavlja posle skoro tri časa igre.

Može se slobodno reći da je duel prelomio u finišu drugog seta, kada je uspio da realizuje tek devetu brejk loptu, i početkom trećeg u kojem je preuzeo potpunu kontrolu nad rezultatom.

Servis ga je odlično služio (odservirao ukupno 16 asova), a u prošlosti se dešavalo da, kada prebrodi neki ovakav duel, dođe do same završnice.

Meč sa Hačanovim, koji je posle velikog preokreta savladao Fransesa Tijafoa, na programu će biti u ponedeljak, a u nedelju je na Vimbldonu tradicionalno slobodan dan.