Aleksandra Krunić osvojila prvu titulu u karijeri

0
657

Srpska teniserka Aleksandra Krunić osvojila je turnir u holandskom Hertogenbošu, savladavši Belgijanku Kirsten Flipkens u tri seta, 6:7 (0), 7:5, 6:1.

Krunićeva je do druge pobjede u isto toliko međusobnih duela došla poslije dva sata i 10 minuta igre.

Naša teniserka je trijumfom nad Belgijankom došla do svoje prve WTA titule u karijeri.

Ona je u prvom setu imala vođstvo od 5:4 i servirala je za vođstvo od 1:0 u setovima, ali je Belgijanka uspjela da uzvrati oduzimanjem servisa i potom taj period igre odvede u taj-brejk koji je dobila sa 7:0.

U istom ritmu Flipkens je nastavila i u drugom setu, stekla je prednost brejka, ali je Krnućeva uspjela da uzvrati, a potom i novim brejkom došla do izjednačenja.

Krunićeva je u nastavku diktirala tempo, načinila je dva brejka i na kraju lako došla do trijumfa.