Србија силовита против Израела за овјеру пласмана на СП у Кини

Кошаркашка репрезентација Србије побједом над Израелом овјерила је пласман на Свјетско првенство у Кини.

Србија је у хали „Александар Николић“ савладала Израел резултатом 97:76 и пласирала се на Мундобаскет.

У посљедњем квалификационом мечу Србији је била потребна побједа, додуше не нужно, а изабраници Александра Ђорђевића су се постарали да се питање побједника ниједном не доведе у питање.

„Орлови“ су добро почели утакмицу и брзо дошли до 7:0. Атмосфера је била добра у препуном Пиониру, а репрезентативци Србије су играли са пуно енергије. Ипак, средином прве четвртине Израелци су успјели да ухвате резултатски прикључак и изједначе на 13:13.

Све до средине друге дионице Израел је био конкурентан. Иако је Србија повела са осам разлике послије првих 10 минута, Израелци су се опет вратили и дошли до егала.

Тада је на сцену ступио играч који је био убједљиво најбољи актер овог меча и оног са Естонијом, Драган Милосављевић.

Он је сјајно сарађивао са Теодосићем, који га је редовно „хранио“ лоптама, играо гранитну одбрану и, уз помоћ саиграча, одвео Србију на двоцифрену предност.